Domácí stříhání vlasů

Všechny to známe – vlasy jsou příliš dlouhé, nebo se konečky začínají třepit, ale čas nebo peníze na návštěvu kadeřníka prostě nemáme. A proto se rozhodneme k domácímu zásahu.

Ještě před tím, než se do toho pustíme, je důležité zvážit jakou úpravu chceme a jestli je to v našich silách. Protože pokud jsme na základce neuměli rovně ustřihnout papír, možná by bylo lepší se raději domluvit s kamarádkou a požádat ji o pomoc. Obzvláště, pokud chceme složitější změnu, než jen drobné přistřihnutí.

Pokud jste se rozhodla, že i tak do toho jdete, tak je potřeba mít ostré a kvalitní, nejlépe kadeřnické nůžky. Tady to sice s penězi moc nepomůže, na druhou stranu je to dlouhodobá investice, která se vyplatí, pokud plánujete stříhání doma opakovat.

Další věc k zamyšlení je, jestli chcete vlasy stříhat suché, nebo mokré. V tom druhém případě hrozí, že byste si je mohla přistřihnout víc, než byste si přála. Voda je dělá těžší, a tudíž i delší, takže po vyfénování může být výsledek trochu jiný, než to původně vypadalo.

Závěrem je potřeba upozornit na správnou techniku. V případě, že to děláte poprvé, je lepší držet nůžky mírně nakloněné a postupovat pomalu a obezřetně, obzvláště vzadu, kde si dostatečně nevidíte.

Napsat komentář