Kdy stříhat vlasy?

Na tuto otázku nelze dát jednoznačnou odpověď. Každý člověk má jinou strukturu, barvu i kvalitu vlasů, a proto tomu musí přizpůsobit frekvenci zastřihování vlasů.

Kupříkladu čistě přírodní vlasy bez jakékoliv barevné úpravy je nejlepší zastřihávat jednou za 6 až 8 týdnů.V případě, že si chcete nechat vlasy narůst, je dobré zastřihávat konečky cca jednou za dva měsíce. Zato vlasy barvené je dobré zastříhávat každý měsíc, nejlépe to spojit s dobarvováním odrostů. Mírně odlišné to je u vlasů odbarvených, kde se nabízí opět lhůta jednoho měsíce, pokud si však na odbarvovač zvykly a nevysouší se, tak stačí zastřihnout jednou za 6 týdnů.

Pokud máte vlasy velmi jemné a křehké, tak je vhodné je stříhat jednou za měsíc, abyste zamezily jejich lámání a ničení. Stejná doba se vztahuje i na velmi kudrnaté vlasy, které mají kvůli svému vysušení tentence se lámat. Nejinak to je i u namáhaných vlasů, které jsou žehlením, kulmováním a častým foukáním vysušované a krom pravidelného zastřihávání je vhodné používat i vlasové prostředky chránící před dehydratací.

Napsat komentář